Oporniki granitowe, obrzeża

Proste lub łukowe oporniki granitowe pełnią przede wszystkim rolę oporową oraz rozgraniczającą przy jednoczesnym zachowaniu unikatowego wyglądu i odpowiednich parametrów technicznych.

Oporniki granitowe stosowane są w budownictwie inżynieryjnym, drogowym czy małej architekturze, jako element oporowy chodnika czy jezdni, pozwalający na wyniesienie lub obniżenie poziomu użytkowego od części ozdobnej czy pasa zieleni. Oporniki granitowe mogą odgrywać rolę materiału wykończeniowego przy nawierzchniach z kostki granitowej. Zabezpieczają obrzeża powierzchni z kostką przed rozchodzeniem się jej w wyniku codziennego użytkowania. Materiał, z którego są wykonane, charakteryzuje się świetnymi parametrami wytrzymałościowymi i mrozoodpornością, który zapewnia wieloletnią trwałość wyrobu. Wyjątkowe walory estetyczne oporników granitowych dopełniają wygląd ułożonej nawierzchni.

Oferowane produkty wykonujemy w wersji prostej oraz łukowej, natomiast obróbka opornika dobierana jest do potrzeb klienta.

Granitowe oporniki ze Strzegomia

Jedną z zalet tego produktu jest wysoka trwałość materiału. Granitowe oporniki, do których wykorzystuje się kamień murowy, są odporne na czynniki zewnętrzne. Niestraszne im wszelkiego rodzaju uderzenia czy pęknięcia. Doskonale radzą sobie także z uszkodzeniami spowodowanymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi - posiadają bowiem właściwości hydroizolacyjne. Dzięki temu granitowa kostka sprawdzi się jako solidne zabezpieczenie i oddzielenie trawnika bądź jezdni. Krawężnik tego typu jest nie tylko łatwo zauważalny, ale również stanowi wysokiej klasy, kamienne wykończenie różnego rodzaju nawierzchni. Dzięki temu spełnia nie tylko funkcję estetyczną, ale również zabezpieczającą. Wykorzystywany do przygotowania kostki granitowej i oporników surowiec nie tylko nie poddaje się działaniu czynników zewnętrznych, takich jak deszcz czy śnieg, ale jest również kwasoodporny. Powodem jego popularności jest również jego łatwa dostępność i obróbka, dzięki czemu wykonanie bardziej skomplikowanego wykończenia nie stanowi żadnego problemu. Wszystko to czyni ten rodzaj kamienia idealnym surowcem dla różnych projektów, także tych spersonalizowanych. Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji i oferowanych stylów obróbki. Wykonujemy zarówno dyskretne, stonowane wykończenia kostki granitowej, jak i bardziej dekoracyjne oporniki granitowe, idealne do zwieńczenia ogrodowych ścieżek.

Surowo łupany granit, z którego nasza firma tworzy palisady granitowe, cechuje się również wysokimi walorami estetycznymi. Można ułożyć z niego dowolną kompozycję, zgodną z wizją Klienta. Szaro-rudy kolor kamieni wygląda niezwykle gustownie, przez co doskonale wpasuje się w każdą przestrzeń. Klient może wybrać na przykład opornik granitowy cięty, którego kształt jest regularny i dopasowany do danej funkcji. Każda kostka granitowa powinna posiadać odpowiednio dobrany opornik. Zabezpieczy to skutecznie całą nawierzchnię przed rozchodzeniem się, które zdarza się na skutek zbyt dużego nacisku.

Posiadamy trzydziestoletnie doświadczenie w tej branży, dzięki czemu produkujemy granitowe oporniki z pełną dozą profesjonalizmu. Surowo łupane materiały tworzymy z granitu pochodzącego ze złóż strzegomskich. Charakteryzują się one najwyższą jakością, a przy ich wydobywaniu spełniane są wszystkie normy europejskie. Opornik granitowy szary bądź rudy - to idealne rozwiązanie dla osób chcących stworzyć solidną i trwałą nawierzchnię, która nie ulegnie uszkodzeniu na przestrzeni czasu. Nasze oporniki granitowe, cieszą się renomą wśród Klientów z uwagi na swoją trwałość i szerokie spektrum wariantów, umożliwiających stylistyczne dopasowanie do pozostałych elementów aranżacji ogrodu czy przestrzeni publicznej. Podobne cechy sprawiają, że nasza kostka granitowa jest tak chętnie wybierana do domów i przestrzeni publicznych.

Ceny naszych produktów wahają się w zależności od konstrukcji, jaką Klient chciałby uzyskać. Każdorazowo wychodzimy naprzeciw indywidualnym potrzebom osób zainteresowanych współpracą. Cena jest dostosowywana do każdego zlecenia, a nasze atrakcyjne oferty sprawiają, że korzysta z nich wielu nabywców z całej Polski.

Galeria naszych oporników granitowych