Oporniki granitowe, obrzeża

Proste lub łukowe oporniki granitowe pełnią przede wszystkim rolę oporową oraz rozgraniczającą przy jednoczesnym zachowaniu unikatowego wyglądu i odpowiednich parametrów technicznych.

Oporniki granitowe stosowane są w budownictwie inżynieryjnym, drogowym czy małej architekturze, jako element oporowy chodnika czy jezdni, pozwalający na wyniesienie lub obniżenie poziomu użytkowego od części ozdobnej czy pasa zieleni. Oporniki granitowe mogą odgrywać rolę materiału wykończeniowego przy nawierzchniach z kostki granitowej. Zabezpieczają obrzeża powierzchni z kostką przed rozchodzeniem się jej w wyniku codziennego użytkowania. Materiał, z którego są wykonane, charakteryzuje się świetnymi parametrami wytrzymałościowymi i mrozoodpornością, który zapewnia wieloletnią trwałość wyrobu. Wyjątkowe walory estetyczne oporników granitowych dopełniają wygląd ułożonej nawierzchni.

Oferowane produkty wykonujemy w wersji prostej oraz łukowej, natomiast obróbka opornika dobierana jest do potrzeb klienta.

Granitowe oporniki ze Strzegomia

Jedną z zalet tego produktu jest wysoka trwałość materiału. Granitowe oporniki, do których wykorzystuje się kamień murowy, są odporne na czynniki zewnętrzne. Niestraszne im wszelkiego rodzaju uderzenia czy pęknięcia. Doskonale radzą sobie także z uszkodzeniami spowodowanymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi - posiadają bowiem właściwości hydroizolacyjne. Dzięki temu granitowa kostka sprawdzi się jako solidne zabezpieczenie i oddzielenie trawnika bądź jezdni. Krawężnik tego typu jest nie tylko łatwo zauważalny, ale również stanowi wysokiej klasy, kamienne wykończenie różnego rodzaju nawierzchni.

Surowo łupany granit, z którego nasza firma tworzy palisady granitowe, cechuje się również wysokimi walorami estetycznymi. Można ułożyć z niego dowolną kompozycję, zgodną z wizją Klienta. Szaro-rudy kolor kamieni wygląda niezwykle gustownie, przez co doskonale wpasuje się w każdą przestrzeń. Klient może wybrać na przykład opornik granitowy cięty, którego kształt jest regularny i dopasowany do danej funkcji. Każda kostka granitowa powinna posiadać odpowiednio dobrany opornik. Zabezpieczy to skutecznie całą nawierzchnię przed rozchodzeniem się, które zdarza się na skutek zbyt dużego nacisku.

Posiadamy trzydziestoletnie doświadczenie w tej branży, dzięki czemu produkujemy granitowe oporniki z pełną dozą profesjonalizmu. Surowo łupane materiały tworzymy z granitu pochodzącego ze złóż strzegomskich. Charakteryzują się one najwyższą jakością, a przy ich wydobywaniu spełniane są wszystkie normy europejskie. Opornik granitowy szary bądź rudy - to idealne rozwiązanie dla osób chcących stworzyć solidną i trwałą nawierzchnię, która nie ulegnie uszkodzeniu na przestrzeni czasu.

Ceny naszych produktów wahają się w zależności od konstrukcji, jaką Klient chciałby uzyskać. Każdorazowo wychodzimy naprzeciw indywidualnym potrzebom osób zainteresowanych współpracą. Cena jest dostosowywana do każdego zlecenia, a nasze atrakcyjne oferty sprawiają, że korzysta z nich wielu nabywców z całej Polski.

Galeria naszych oporników granitowych